Özgeçmiş
YÖNETİM ve DENETİM KURULU

Necdet Yalkın
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

24.01.1952 ANKARA DOGUMLUYUM. ANKARA GAZI EGITIM UNIVERSITESI VE ANKARA TiCARI BiLiMLER AKADEMiSiNi SON SINIFTA TERK ETTIM. IS HAYATIMA PAMUKBANK'DA BASLADIM VE 5 YIL SURE ILE KREDILER SEFI OLARAK CALISTIM. SIRASIYLA OTO ALIM-SATIMI, EV GERECLERI PAZARLAMASI YAPTIM. 1981 YILINDA AKSARAY ESNAF KEFALET KOOPERATIFINDE GOREV ALDIM. DAHA SONRA BECERi KURSLARI ISTANBUL MUDUR YARDIMCILIGI, ISTANBUL SICIL MUDURLUGUNDE ve ISTANBUL ESNAF SANATKARLAR KREDi VE KEFALET KOOPERATIFLERI BIRLiGi GENEL MUDURLUGU YAPTIM. HALEN iSOB (BIRLIK SiGORTA) YONETIM KURULU UYELiGi, ESTUR YONETIM KURULU UYELiGi, KONUT YAPI KOOPERATIFI DENETiM KURULU UYELiGi, ISTANBUL ESNAF SANATKARLAR KREDi VE KEFALET KOOPERATIFLERi ISTANBUL BOLGE BIRLIGI YONETIM KURULU MURAHHAS UYELiGi VE AKSARAY ESNAF VE SANATKARLAR KREDI VE KEFALET KOOPERATIFI YONETIM KURULU BASKANLIGIGOREVINI YAPMAKTAYIM.


İsmail Demirbaş
BAŞKAN VEKİLİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

1941 Kastamonu Taskoprü cetmiköy dogumlu. ilkokul mezunu ve dört cocuk babasidir. 1967'de kendisine alt bir isletme kurdu. Halen faaliyetlerine devam etmektedir. 1972'de basladigi sapkacilar Odasi Baskanligi'na halen devam etmektedir. Yarim asra yakin süredir Esnaf Teskilatina verdigi hizmetlerden dolayi "BERAT" (iSTESOB ONURSAL BASKAN) sahibidir. Aksaray E.K.K. Bakan Yardimciligini sürdürmektedir.


Mehmet Muvakkar Garzan
MURAHHAS ÜYE
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

1951 senesinde Erzincan Kemaliye'de dogdum. Dört yasinda istanbul'a geldik. En son I.T.U. Kimya Fakültesinden mezun oldum. Kisa bir sure Kimya Mühendisligi yaptiktan sonra, babamin vefati dolayisiyla geleneksel meslegimiz olan mahrukatciliga basladim. Otuz alti senedir esnafliga devam etmekteyim. Alti sene Beyoglu'nda, kirk alti sene Yedikule'de bes senedir Bakirkoy'de oturmaktayim. Istanbul Mahrukatcilar Esnaf Odasina 1982 de kayit oldum. 1992'de yonetim kuruluna, 1997'de baskan vekilligine secildim. Rahmetli baskanimiz SuatYalkin"Oglum artik ben yoruldum" demesiyle 2005'den beri Istanbul Mahrukatcilar Odasi Baskanligi'ni yapiyorum. Aksaray Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 26 senelik ortagiyim ve murahhas azasiyim. Istanbul Esnaf ve Sanatkarlar Vakfi muhasip üyesi ve Türkiye Agac isleri Federasyonu Denetim Kurulu Baskaniyim. Mahrukatcilar Odasi arsivi, istanbul'da gecmisten bugun yakit sorunu ve bu konudaki calismalarim icin Osmanlica ogreniyorum, simdilik en büyük hobim budur. ingilizceyi basit olarak anliyor ve konusabiliyorum.


Rafet Asker
MURAHHAS ÜYE
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

1939 Tokat Resadiye dogumluyum. ogrenimimi Tokat Resadiyede tamamladirn. 1955 yilindan beri konfeksiyon imalati ve parekende satisini sürdürmekteyim. cesitli derneklerde yoneticilik ve baskanlik yaptim. Konfeksiyoncular Esnaf Odasinda 1976-1980 ve 1986-1990 yillari arasinda 2.Baskanlik görevi, 1991-2005 yillari arasinda Baskanlik gorevi yaptim. 2001 yilindan itibaren Aksaray Kredi Kooperatifinde Yoneticilik yapmaktayim. Evli 2 cocuk babasiyim.


Vahap Osmanoğlu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

1957 Elazig dogumlu. Ogrenirn hayatini Elazig'da tamamladı is hayatina ogrencilik yillarinda basladi. 1979 yilinda Istanbul a yerleşti. Bakirköy ve Usküdar'da restorant isletmeciligi yapti. - 1984 yilinda kantin isletmeciligine basladi. 1993 yilinda Zeytinburnu nda Guney sürücü kursu kurucusudur. Istanbul da yaşayan Elazıglı iş adamlarıyla bir araya gelip Elazig ve Elaziglilar icin bir seyler yapmak amaciyla Zeytinbuinu"nda Elazıglı is adamları Dayanisma ve Yardımlasma Dernegini kurdu. 2001 yilinda istanbul Kantinciler Esnaf Odasının kurucu üyelerinden olup 2002 yılında 20 yıllık kantin is1etmeciliği tecrübesiyle yapilan genel kurulda büyük bir çogunlukla baskan olarak secildi, 2 donemdir 5000 üyesi olan Istanbul Kantinciler Esnaf Odası Baskanlıgını yürütmektedir. Terkiye deki türn kantin isletmecilerini bir araya getirmek için.Türkiye Kantin Isletmecileri Esnaf Federasyonunu kurdu ve yapı1an genel kurul ile Federasyon Baskanı secildi. Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi veKefalet Koperatifi Yönetimetim kurulu üyeligi görevini sürdürmektedir. Göreve gelince calısma arkadaslarımla takım ruhu ve.bilinci icinde ,cocuklarımizin beslenmesinde Onernli bir yere sahip olan kantinleri AB normlarına sahip mekanlara dönüştürdü. Kantinciliğin meslek kapsamına alınmasını sagladı. Böylece kantin işletmeciligi yapacak kisiler 5 yillik bir egitimden gecirilmesini sagladı. - Turk Standartları Enstitüsü ile ortak çalışmayaparak kantin standardı ve kantin isletmeciliği meslek standardının çıkarılmasını sagladı. Tabi bu çalışmalarımızı sürdürürken basin yayın kuruluşları ile temesa gecerek oda ile ilgili kamuoyu olusturdu. Bizim Kantin adlı dergiyi yayın hayatına gecirdi.


Muzaffer Şener
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

istanbul Sekerci,Pastaci,Helvaci ve Sekerli Mamuller Esnaf ye Sanatkarlar Odasi Baskani 1943 Kastamonu Arac dogumlu 1936'dan beri Sekerci, Pastaci meslegini sürdüren aileden gelmektedir. 1972 yilindan itibaren Pastane Isetmeciligini sürdürmektedir. Iktisat Fakültesi Gazetecilik mezunudur. Evil ve 2 cocuk babasidir. Türkiye Lokantacilar, Kebapcilar, Pastacilar ve Tatlicilar Federasyonu Baskan Vekilligi gorevinde bulunmstur. Halen, Istanbul Sekerci,Pastaci,Tatlici,helvaci ve sekerli Mamüller Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani, Istanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birligi Denetim Kurulu üyeligi ye Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yonetim Kurulu üyeligini surdurmektedir.


Fevzi Uluceviz
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

02.01.1938 Istanbul Dogumlu olup, 1962 yili Istanbul universitesi iktisat fakültesi isletme- Maliye mezunuyum Evli ( 2) iki cocuk Babasiyim... Istanbul iskembe corbacilari ve ascilari Esnaf Dernegi Yönetim Kuruluna 1978 yilinda girdim. Ara ara ikinci Baskanlik gorevini yaptiktan sonra 1999 Yilinda Istanbul iskembe corbacilari, Sakatatcillar, Kokorecciler ve Tavuk Saticilari Esnaf Odasinin Baskani oldum ve Halen bu gorevi surdürmekteyim.


Niyazi Karakahya
DENETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

Ben 25.01.1944 tarihinde Orduinun Unye ilcesinin cinarcik köyünde dünyaya geldim. Ilkokul tahsilimi Cinarcik köyünde, ortaokul tahsilimi de Unyeide okudum. 1958 yilinda istanbula geldim. Mahmutpasa'da konfeksiyon atolyesinde isci olarak ise basladim. 1970 yilinda konfeksiyon atölyesi actim.O tarihten bu gune konfeksiyon isi ile ugrasmaktayim. 1988 yilinda Istanbul Umum Erkek Kadin Konfeksiyoncu 'Terziler Odasi Yönetim Kurulu'na katildim. 2002 yilindan bu yana da Oda Baskani olarak gorevimi sürdürmekteyim Ayrica Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarlari Federasyonu'nda Genel Baskan Vekilligi gorevi de yapmaktayim.


Mehmet Ali İnce
DENETİM KURULU ÜYESİ
Seçilme Tarihi:

Özgeçmiş

1942 yilinda Isparta ilinde dünyaya geldim. Egitimi Isparta ilinde yaptim. 1962 yilinda askere gittim. Askerligimi Diyarbakir Silvan'da jandarma olarak üc yil olarak yaptim. 1965 yilinda terhis oldum. Ayni yilin kasim ayinda Istanbul ilinde sütcülük yogurtculuk meslegine basladim. 1984 yilinda Istanbul Sütcüler Yogurtcular derneginde dernek baskanligina secildim. Simdiki ismi Sütcüler Yogurtcular odasi olan oda baskani olarak gorev yaptim, simdi ise Aksaray S.S. Esnaf Kefalet Kooperatif Denetim Kurulu baskaniyim.